Jak dopasować felgi ze względu na porę roku?
Data publikacji 23 marca 2020U większości posiadaczy samochodów możemy zauważyć podobny schemat. W lecie wykorzystują oni nowoczesne i przede wszystkim niezwykle atrakcyjne alufelgi o różnych kształtach, lecz w trakcie zimy częściej sięgają po produkty stalowe. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie w trakcie użytkowania? Czy wyróżniamy felgi zimowe i letnie? W dobrych sklepach, np. Felgeo.pl nie znajdziemy podziału na produkty sezonowe, tylko ze względu na wykorzystany przy produkcji materiał.
Jeśli również należysz do grupy osób, które nie znają różnic między tymi produktami, to zapraszamy serdecznie do przedstawionego materiału. Odsłaniamy wszystkie tajemnice, by nikt nie nabrał Cię podczas zakupu. Felgi nie muszą być drogie, jeśli wiesz, jak handlowcy i sprzedawcy próbują manipulować swoimi klientami.
Felgi na lato i zimę
Czy wyróżniamy felgi na zimę i lato? Większość osób bez doświadczenia prawdopodobnie odpowie, że tak i alufelgi są na lato, natomiast stalowe na zimę. Co okazuje się, różnica jest jedynie w ich wytrzymałości, ze względu na twardość materiału. Felgi nie mają żadnego wpływu na komfort i bezpieczeństwo jazdy – od tego są opony, które w tym wypadku mają ogromne znaczenie i nie wolno tego bagatelizować. Gdy tylko przyjdzie zima, koniecznie należy zmienić opony na zimowe. W lato również należy o tym pamiętać, gdyż różnica główna polega na twardości i elastyczności wykonanej gumy. Opony letnie i zimowe inaczej zachowują się w określonych temperaturach powietrza, dlatego ma to tak duże znaczenie dla przyczepności. Chociaż w sklepach dostępne są produkty całoroczne, lepiej ich unikać.
Czemu zatem lepiej wybrać proste felgi stalowe na zimę?
Jest jeden aspekt, który może przemawiać na rzecz felg stalowych. Chodzi o ich wytrzymałość na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Osoby z dużym doświadczeniem za kierownicą na pewno zdają sobie sprawę z tego, że czasem wystarczy chwila nieuwagi, zbyt mocne przyciśnięcie pedału gazu lub po prostu nieszczęście, by wpaść w poślizg. Oczywiście nie każda taka sytuacja musi kończyć się zagrożeniem zdrowia, czy nawet życia. Czasem kończy się to wyprowadzeniem auta lub uderzeniem koła o krawężnik. W drugim przypadku lepiej mieć felgi stalowe, gdyż są one dużo bardziej wytrzymałe. Istnieje więc mniejsze prawdopodobieństwo, że cokolwiek stanie się z kołem, co uniemożliwi nam dalsze prowadzenie auta.
Mamy nadzieję, że teraz każdy zna podstawowe różnice między tymi dwoma produktami. Pamiętaj, by nie dawać się nabierać na sztuczki sprzedawców. Mimo wszystko felgi stalowe są o wiele tańsze od alufelg, dlatego warto mieć zamontowane na nich opony zimowe, co z pewnością zapewni o wiele krótszy proces sezonowej zmiany opon.