Na czym tak naprawdę polega regeneracja pompowtryskiwaczy?

0
355
regeneracja pompowtryskiwaczy

Profesjonalna regeneracja pompowtryskiwaczy w ostatnim czasie cieszy się sporym zainteresowaniem, ale mało kierowców zdaje sobie sprawę z tego na czym ona tak naprawdę polega. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na to i wiele innych pytań?

Regeneracja pompowtryskiwaczy – jak wygląda?

Zniszczone pompowtryskiwacze na wstępie poddawane są dokładnym oględzinom i krok po kroku rozłożone na najmniejsze elementy. Doświadczeni mechanicy korzystając ze specjalnych mikroskopów cyfrowych, dzięki którym mogą dokładnie ocenić rzeczywisty stan poszczególnych podzespołów, dlatego też łatwiej będzie podjąć decyzję o regeneracji. Jeżeli chodzi o samo czyszczenie, to najczęściej odbywa się ono na specjalnych myjkach ultradźwiękowych albo myjkach wysokociśnieniowych. Niektóre warsztaty mogą mieć do dyspozycji również specjalistyczne myjki termiczno-chemiczne, które przynoszą naprawdę niesamowite efekty. Warto wspomnieć również i o tym, że to właśnie na tym etapie regeneracji, można dowiedzieć się, jaka była przyczyna awarii i jakie będą koszty naprawy. Jeżeli klient zaakceptuje koszty, to dokonuje się wymiany wadliwych części na nowe. 

Jak można czyścić wtryskiwacze?

Wtryskiwacze można czyścić na bardzo wiele sposobów. Wielu kierowców korzysta na przykład ze specjalnych dodatków do paliw. Największą zaletą takiego rozwiązania są nie tylko niskie koszty całej operacji, ale również łatwość zastosowania. Jedyną wadą jest oczywiście niska skuteczność oraz możliwość uszkodzenia wtryskiwaczy. Lepsze efekty przyniesie profesjonalna regeneracja wtrysków w serwisie.

Jakie są zalety regeneracji wtrysków w serwisie

Podczas regeneracji w serwisie wszystkie wtryski są dokładnie sprawdzane pod kątem sprawności elektronicznej cewki, wydajności oraz jakości rozpylenia. Poszczególne wtryskiwacze testowane są na specjalnym sprzęcie, dzięki czemu można porównać ich pracę. Profesjonalna regeneracja wtryskiwaczy opiera się na specjalnych myjkach ultradźwiękowych i odpowiednio dobranych środków chemicznych, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia poszczególnych podzespołów. Podczas regeneracji w serwisie wymieniane są także siateczki filtracyjne, które znajdują się wewnątrz wtryskiwacza. Tylko porządny warsztat z odpowiednio wykwalifikowanym personelem jest w stanie zagwarantować skuteczność regeneracji i bezpieczeństwo przeprowadzonej operacji. Specjalistyczna regeneracja wtryskiwaczy jest w 100% bezpieczna dla wszystkich elementów składowych wtryskiwaczy. Regeneracja wtrysków jest idealnym wyborem nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla klientów biznesowych, którzy chcą zadbać o swoją flotę pojazdową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here