Nowoczesne i dokładne alkomaty

0
166

Wszyscy doświadczeni kierowcy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak ważna jest trzeźwość. Po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu nie można wsiadać za kierownicę.

Jednorazowe alkomaty

Chyba każdemu z nas zdarzyło się wypić jedno piwo więcej poprzedniego wieczoru. W takiej sytuacji, o poranku trzeba zbadać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednorazowe testy są niedokładne. Dokładnie mówiąc, mogą nas po prostu oszukać. Warto jest zbadać swoją trzeźwość o poranku elektronicznym alkomatem, zanim wsiądziemy za kierownicę i udamy się w podróż. W dzisiejszym świecie znajdziemy mnóstwo urządzeń, którymi możemy zbadać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W internecie bez najmniejszego problemu kupimy profesjonalny alkomat elektroniczny. W dzisiejszych czasach ceny takich urządzeń nie są wysokie. Urządzenia przeznaczone dla policjantów kosztują około 2000 złotych. Trzeba stwierdzić, że bardzo dokładny jest taki alkomat sklep, w którym go można kupić, udzieli nam również dwuletniej gwarancji. Kierowca, który czuje się niepewnie, może w każdej chwili sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie. Niemniej jednak przeciętnemu kierowcy nie jest potrzebny profesjonalny policyjny alkomat.

Profesjonalny alkomat?

Urządzenie za kilkaset złotych w zupełności wystarczy. Mało kto zdaje sobie sprawę, że trzeba kalibrować każdy alkomat sklep, który sprzedaje takie urządzenia, pomoże nam z serwisem. Dokładnie mówiąc, w ciągu okresu gwarancyjnego możemy liczyć na darmowe kalibracje. Zresztą taka usługa nie jest również bardzo droga. Kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych i znowu możemy zrobić około 100 pomiarów. Wszystko zależy oczywiście od specyfikacji urządzenia. Wszystkie alkomaty elektroniczne można podzielić na klasy. Dobrej jakości alkomat kupimy bez najmniejszego problemu za kilkaset złotych. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnego budżetu. Takie urządzenie z pewnością przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Doskonale wiemy, że Polacy nie stronią od alkoholu. Jedni piją wódkę, inni piwo. Pomiary zawartości alkoholu we krwi to również świetna zabawa. Kto by nie chciał sprawdzić, ile ma promili po sobotniej imprezie. Każdy alkomat elektroniczny wymaga odpowiedniej obsługi. Przed pierwszym użyciem trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi, żeby nie uszkodzić urządzenia.

flamingwheels.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here