Posadzki żywiczne do garaży

0
501
Posadzki żywiczne do garaży

Posadzki betonowe są być podatne na uszkodzenia spowodowane deszczem, gradem, światłem słonecznym, ciepłem i zimnem. Nawet w zadaszonych lub zamkniętych garażach podłoga może ulec uszkodzeniu na skutek chemikaliów drogowych lub samochodowych, kruszywa drogowego lub ciężaru pojazdów. Na szczęście można sobie z tym poradzić.

Systemy podłogowe do garaży przeszły długą drogę od tradycyjnego betonu. Nowoczesne posadzki żywiczne  sprawiają, że posadzki mogą być nie tylko trwałe, ale także piękne jak w salonach wystawowych. 

Posadzki epoksydowe do garaży

Posadzkę żywiczną epoksydową można nakładać na istniejącą lub nową podłogę betonową. Oczywiście aplikacja nowej warstwy wiąże się z kosztami i okresem przestoju w eksploatacji, ale korzyści są warte inwestycji i przestojów. Jakie są najważniejsze?

1. Większa trwałość 

Żywice epoksydowe tworzą mocne, gładkie powłoki, które są odporne na wiele rodzajów szkód jakie mogą się zdarzyć w środowisku o dużym natężeniu ruchu – w tym w garażach. Posadzki epoksydowe są odporne na wycieki płynów, ślady opon, uderzenia, uszkodzenia spowodowane ścieraniem i oraz ekstremalne temperatury. Co więcej, żywica epoksydowa pokrywa niewielkie uszkodzenia, takie jak nierówności i pęknięcia włosów, przedłużając żywotność istniejącej posadzki betonowej.

2. Większa funkcjonalność 

Posadzki epoksydowe są naturalnie odporne na wilgoć i uszkodzenia wodne, dzięki czemu idealnie nadają się do garaży parkingowych. Ponadto epoksyd ma wbudowane właściwości antypoślizgowe i jest łatwy do czyszczenia za pomocą myjek ciśnieniowych, maszyn lub środków czyszczących specyficznych dla epoksydów. Stosowany jako uszczelniacz do posadzek betonowych zapobiega przyszłej degradacji betonu i chroni przed powstawaniem i gromadzeniem się pyłu betonowego.

3. Niższe koszty eksploatacji

Posadzki epoksydowe na pierwszy rzut oka mogą wydawać się droższe niż niektóre inne systemy podłogowe. Jednak są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu. Systemy posadzek epoksydowych są łatwe do czyszczenia i konserwacji. Co więcej, wysoce odblaskowa powłoka może obniżyć koszty oświetlenia. Oznacza to znaczną redukcję kosztów podczas całego okresu eksploatacji.

Posadzki poliuretanowe do garaży

Powłoki poliuretanowe mogą być również dobrym wyborem do garaży. Poliuretan powleka podstawowy system betonowy, aby zapobiec niszczeniu, co poprawia ogólne bezpieczeństwo i wydłuża żywotność podłogi. Poliuretanowe powłoki podłogowe do garaży są łatwe do czyszczenia, a powierzchnia jest wodoodporna, co eliminuje potrzebę stosowania specjalnych procedur konserwacyjnych. Po nałożeniu poliuretan jest mocny i trwały nawet pod ciężarem ciężkich pojazdów, ruchu i codziennego użytku.

Każda posadzka żywiczna zwiększa trwałość i właściwości użytkowe podłogi w garażu. Dlatego jest to rozwiązanie, którym warto się zainteresować. Początkowe nakłady inwestycyjne są z nawiązką równoważone przez niższe koszty eksploatacji i niższą pracochłonność związaną z utrzymaniem czystości. A dodatkowo posadzki żywiczne wyglądają naprawdę dobrze i podnoszą wartość każdego garażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here