Pielęgnacja lakieru samochodowego – 5 porad, dzięki którym Twoje auto zawsze będzie lśniące!

0
243
Mężczyzna polerujący lakier samochodowy

Dbanie o lakier samochodowy to jedno z ważniejszych zajęć w ramach konserwacji auta. W dużym stopniu to właśnie jego jakość jest wyznacznikiem tego, do jakiego stopnia nasz samochód uznaje się za zadbany. Jeśli zatem zależy Ci na skutecznej pielęgnacji lakieru samochodowego, musisz stosować się do pewnych zasad.

W tym tekście uzyskasz porady w zakresie:

  • Jak często należy pielęgnować lakier samochodowy?
  • Jakich środków i metod używać do czyszczenia lakieru samochodowego?
  • Jak często woskować auto?
  • Jak powinno wyglądać skuteczne usuwanie rys z lakieru samochodu?
  • Jak zabezpieczyć lakier samochodu?

1. Pielęgnacja lakierów samochodowych – po pierwsze bądź systematyczny

Osoby, którym zależy na świetnej prezencji swoich samochodów, myją je przynajmniej raz w tygodniu. Nieregularność w tym zakresie to jeden z głównych problemów, przez który lakiery samochodowe tracą swoją jakość. Jeśli odpowiednio przyłożymy się do takiej pielęgnacji lakieru samochodowego, będzie on ogólnie znacznie bardziej odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

2. Używaj odpowiednich środków i metod podczas czyszczenia lakieru samochodowego

Zaznaczyliśmy, że o lakier należy dbać regularnie. Jak zatem dokładnie to robić? Najlepszym rozwiązaniem jest ręczne mycie auta. Korzystaj jednak podczas tego z łagodnych środków czystości, które odznaczają się niską wartością współczynnika pH, oraz z łagodnych i czystych gąbek.

Jeśli w celu pielęgnacji lakieru samochodowego będziesz chciał wykorzystać myjkę ciśnieniową, zachowaj ostrożność. Stosuj się do następującej zasady: jeśli wydobywający się strumień wody jest tak blisko, że sprawia ból Twojej dłoni, zapewne z tej samej odległości będzie także szkodliwy dla lakieru samochodu.

3. Woskowanie auta – jedna ze skuteczniejszych metod dbania o lakier

Wosk samochodowy daje większą ochronę zewnętrznej warstwie auta. Zaleca się, aby przeprowadzać woskowanie co 3 miesiące. Nakładany środek wygładzi powierzchnię lakieru samochodowego, blokując pył, promieniowanie UV, związki zawarte w kwaśnych deszczach oraz inne czynniki, które negatywnie wpływają na wygląd powierzchni Twojego samochodu.

4. Usuwanie rys z lakieru – zastosuj pasty i mleczka polerskie

Nawet jeśli jeździmy ostrożnie i tak też zachowujemy się przy aucie, przypadkowo może dojść do powstania rysy na samochodzie, która zwykle bardzo rzuca się w oczy. Co zrobić w takim przypadku? Świetnie sprawdzają się tutaj specjalne pasty i mleczka. Stosuje się je poprzez polerowanie fragmentów lakieru, które zostały uszkodzone. Oczywiście taki zabieg nie da takich samych rezultatów jak wizyta w warsztacie lakierniczym, ale świetnie sprawdzi się w przypadku mniejszych rys, obić czy otarć.

5. Powłoka ceramiczna – skuteczne zabezpieczenie lakieru samochodowego

Zastosowanie powłoki syntetycznej to stosunkowo nowy sposób ochrony lakieru, z którego warto korzystać. Wystarczy raz nałożyć powłokę ceramiczną (lub polimerową) i będzie ona chronić lakier samochodowy przez ponad 6 miesięcy! Chociaż nie daje ona tak lustrzanego połysku jak wysokiej jakości powłoka woskowa, to jednak skutecznie zapobiega przyklejaniu się brudu do lakieru.

Regularna i odpowiednia pielęgnacja lakieru samochodowego to zajęcie, którego nie wolno zaniedbać. Zastosuj się więc do opisanych tutaj porad i kup odpowiednie środki, a lakier Twojego samochodu zawsze będzie pięknie lśnić. Wszystkie potrzebne rzeczy znajdziesz tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here