Pierwszy samochód – na co się zdecydować?

0
241

Prawo jazdy można wedle przepisów prawa zdobyć po ukończeniu osiemnastego roku życia. Spora część młodzieży czeka na ten moment z utęsknieniem. Uprawnienia do kierowania pojazdem są namiastką niezależności, zwłaszcza na obszarach wykluczonych komunikacyjnie. Po zdobyciu uprawnień przychodzi czas na kolejny krok, a mianowicie na pierwszy samochód. Na jaki pojazd się zdecydować – nowy czy używany?

Salony Opla w Polsce – duży wybór pojazdów na każdą kieszeń

Samochody nowe to doskonała inwestycja. Co prawda, za jednym razem trzeba na nie wydać więcej pieniędzy, jednak przez kilka kolejnych lat nakłady finansowe na utrzymanie pojazdu będą się ograniczały tylko i wyłącznie do wykonywania przeglądów gwarancyjnych oraz tankowania baku. Na rynku nie brakuje ekonomicznych pojazdów, które są dostępne dla większości osób. Można do zakupu podejść w taki sposób, iż jest to inwestycja na lata. Firmowy salon Opla w Polsce ma ciekawą ofertę na samochody w atrakcyjnych cenach. Za korzystnymi promocjami warto się rozglądać zwłaszcza na początku roku, gdy na wyprzedaż trafiają modele z poprzedniego rocznika produkcyjnego.

Jakie korzyści płyną z zakupu nowego samochodu?

Zakup nowego auta dla wielu osób może wydawać się nieosiągalny. W mentalności, zwłaszcza nieco starszego pokolenia utarło się, iż najbardziej opłaca się kupić samochód używany i to sprowadzony z zagranicy. Takie podejście skutkowało wieloma złymi decyzjami, gdyż pośrednicy często tuszowali prawdziwy stan pojazdu, a usterki wychodziły na jaw po kilku miesiącach – przekręcony licznik kilometrów, silnik w kiepskim stanie czy nowy lakier po stłuczce – to tylko niektóre haczyki, na jakie można się nabrać. 

Korzyści wypływające z zakupu nowego pojazdu to między innymi:

  • świetny stan samochodu,
  • możliwość wyboru dodatkowego wyposażenia,
  • kilkuletnia gwarancja na pojazd,
  • zabezpieczenie serwisowe,
  • bezpieczeństwo podczas jazdy.

Jeżeli ktoś ma możliwości finansowe pozwalające na zakup samochodu prosto z salonu, to wydaje się to korzystną opcją.

Jak sfinansować zakup pojazdu?

Finanse – to przeważnie jest bariera, która decyduje o tym, iż spora grupa osób sięga po pojazdy z drugiej ręki. Najkorzystniej jest kupić samochód za gotówkę, jednak w przypadku pierwszego pojazdu, gdy kupującym jest młoda osoba, raczej nie ma ona takich oszczędności. Można spróbować otrzymać kredyt w banku. O możliwość zakupu na raty warto także zapytać w salonach Opla w Polsce. Wielu dilerów proponuje w tym zakresie ciekawe rozwiązania, dzięki którym można otrzymać dobrej klasy samochód w przystępnej cenie, a płatność dodatkowo zostanie rozłożona na raty możliwe do udźwignięcia przez młodego człowieka. Warto dobrze przemyśleć zakup pierwszego samochodu, zwłaszcza jeżeli ma to być inwestycja na kilka najbliższych lat – inny samochód sprawdzi się do jazdy po mieście, a na inny model trzeba zwrócić uwagę, jeżeli mieszka się w trudno dostępnym terenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here